Kilka cennych informacji o dogu niemieckim :)

Dog niemiecki został pierwotnie wyhodowany na polowanie na dzika, ale prawdopodobnie nie byłby w tym dobry. Okrutność niezbędna do wyśledzenia tak dużego, przebiegłego zwierzęcia została ostatecznie wyhodowana z Doga. Teraz jest łagodną duszą, która na ogół dobrze dogaduje się z innymi psami, zwierzętami i ludźmi.

Jednak jego rozmiar i mocna kora odstraszą inteligencję od włamywacza. Każdy, kto jest właścicielem jednego z tych psów, w końcu rozumie, że chociaż możesz być przyzwyczajony do jego niesamowitej wielkości, inni zwykle potrzebują trochę czasu, aby się tam dostać.

Dog niemiecki został opracowany z psów typu Mastif, ale jest bardziej wyrafinowany niż inni potomkowie tej starożytnej rasy. Wielki Duńczyk jest elegancki i elegancki. Ma atletyczne, muskularne ciało. Jego masywna głowa – i masywne to właściwe słowo – jest długa i wąska. Ma długą, zgrabną szyję. Jego uszy mogą być przycięte lub pozostawione naturalne.

Jego rozmiar może stwarzać problemy. Przyglądanie się psu, który waży to, co robisz, sprawia, że ​​niektórzy są zdenerwowani. Jego ogon może przewracać wiele rzeczy, szczególnie na małej przestrzeni. A biorąc pod uwagę okazję, jest imponującym surferem. Na szczęście nie jest hałaśliwy ani pełen energii.


Niezależnie od wielkości, dog niemiecki jest słodkim, serdecznym towarzyszem. Uwielbia się bawić i jest łagodny dla dzieci. Ma spokojne usposobienie, chociaż nie stracił żadnej z odwagi, która pomogła mu w polowaniu na dzika. Chociaż nie jest szczególnie wokalny (mimo swojej kory mocy), nie zawaha się bronić swojej rodziny.

Nawet biorąc pod uwagę jego wrodzoną delikatność, wskazane jest, aby nauczyć go dobrych manier i uczęszczać na lekcje posłuszeństwa, gdy jest młody. Sam jego rozmiar może sprawić, że stanie się on niemożliwy do kontrolowania, gdy będzie dorosły i – jak u każdego psa – nigdy nie wiadomo, kiedy zobaczy coś, co po prostu musi ścigać.

Jest chętny do pomocy i wysoce nastawiony na ludzi, wymagający ogromnej uwagi ze strony otoczenia. Ma skłonność do szturchania ludzi tą wielką, starą głową, kiedy chce być głaskany. Czasem spotkasz kogoś, kto ma tendencje do lapdogów, którzy nie widzą powodu, aby nie wskoczyć na kanapę i nie osłaniają cię.

Zaskakująco, dog niemiecki zazwyczaj nie je tyle jedzenia, ile myślisz. I chociaż potrzebuje codziennych ćwiczeń, nie potrzebuje ogromnego podwórka, w którym mógłby zagrać (choć na pewno by się nim cieszył).

Ze względu na jego piękno i łagodną naturę, coraz więcej osób przygarnia dogi niemieckie.
Po prostu pamiętaj, że ze względu na swój rozmiar ma stosunkowo krótką żywotność około ośmiu lat. Oznacza to, że zajmuje on ogromną przestrzeń w twoim sercu przez krótki czas.